Categories: Kuchnia, Zdrowie

Czy warto korzystać z filtrów do wody?

Woda jest napojem, bez którego człowiek nie jest w stanie funkcjonować na co dzień. Dzięki niej możemy zapewnić naszemu organizmowi odpowiedni poziom nawodnienia. Wodę wykorzystujemy do picia, jak też do przygotowywania różnych dań i potraw. Dlatego warto zadbać o to, żeby spożywana przez nas woda, była odpowiednio czysta.

Co robić, żeby woda była czysta?

Woda, która przypływa do nas z wodociągów albo z przydomowej studni, wcale nie musi być czysta. Mogą znajdować się w niej różnego rodzaju zanieczyszczenia, jak też drobnoustroje, które spowodować mogą pewne szkody w ludzkim organizmie. Dlatego warto rozważyć zamontowanie stosownych filtrów opartych na odwróconej osmozie (przeczytaj więcej na ten temat). Filtry do wody działające na zasadzie odwróconej osmozy oferowane są przez różnych producentów. Różnią się one wydajnością, budową, a także efektywnością oczyszczania wody. Wybierając filtr odwróconej osmozy do naszej kuchni, warto dowiedzieć się, z jaką wodą mamy do czynienia. Dzięki temu będziemy mogli wybrać adekwatny do potrzeb filtr.

Badanie wody

Dlatego zanim zamontujemy filtry do wody warto zlecić badanie wody, która płynie z kranu. Jeżeli korzystamy z własnej, przydomowej studni, wtedy takie badanie musimy zlecić odpowiedniemu laboratorium. Jeżeli natomiast korzystamy z wodociągów, wtedy można poprosić o udostępnienie analiz wody w przedsiębiorstwie wodociągów.

Popularne filtry do wody – montowane w kuchni

Najczęściej używanymi filtrami domowymi są zestawy filtrów do wody kranowej, filtry do wody na kran i filtry odwróconej osmozy. Dość często wykorzystuje się także dzbanek filtrujący. Zestawy filtrów do wody kranowej instaluje się pod zlewem. Dzięki czemu można oczyścić wodę, która zaraz wyleci z kranu. Jeżeli ktoś nie ma możliwości zmieścić filtra pod kranem, można założyć filtr do wody na kran. Tego rodzaju urządzenie montuje się na wylewce baterii. Ciekawym rozwiązaniem jest także wspomniany dzbanek filtrujący. Przed wykorzystaniem wody, należy wlać ją do dzbanka, a następnie przelać ją przez filtry, które są zamontowane w tego typu urządzeniu. Również można skorzystać z urządzenia jakim jest dystrybutor do wody. W uproszczeniu jest on urządzeniem, które automatycznie i na bieżąco filtruje wodę pitną, dlatego nie trzeba uzupełniać jego zbiorników, ponieważ dystrybutor do wody korzysta z sieci wodociągowej, a następnie ją oczyszcza i podaje za pomocą nalewaka.

Może Cię również zainteresować: