July 24, 2024 -

Jednorazowe sprzątanie vs. stała współpraca – sprawdź, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

Usługa sprzątania to stały koszt większości firm. Warto przeanalizować to, w jakiej formie będzie ona najbardziej optymalna. Jednym z zagadnień, nad którym można się pochylić, jest to, czy bardziej opłacalne jest jednorazowe zamawianie sprzątania, czy też nawiązanie pod tym kątem stałej współpracy.

Potrzeby i preferencje firmy

Wybór formy usługi zależy tu przede wszystkim od tego, czego oczekuje zlecający. Jeśli sprzątanie odbywa się własnym sumptem, a tylko od czasu do czasu zamawiane jest generalne sprzątanie, to można rozważyć usługę jednorazową. Trzeba tu jednak liczyć się z tym, że osoba, która przychodzi w takim trybie nie będzie dobrze znała rozkładu biura, oczekiwań klienta, nie zbierze uwag, które pomogą jej lepiej wykonać pracę. W takim przypadku warto postawić na kompleksowe sprzątanie biur warszawa i firmę sprzątającą, która zna specyfikę tego rodzaju pracy i ma odpowiednie zasoby, aby  dobrze ją wykonać. Wbrew pozorom nie jest to usługa, którą dobrze wykona każdy. Umiejętne sprzątanie wymaga wiedzy o preparatach, rodzajach powierzchni, interakcjach przy stosowaniu środków chemicznych. Wybór sprawdzonego zleceniobiorcy zapewni bezpieczeństwo także w tym obszarze.

Podobnie można postawić na jednorazową opcję dodatkową, jeśli np. biuro było poddane remontowi lub odbywała się w nim duża impreza. Może się okazać, że osoba czy firma, z którą na stałe się współpracuje, nie zdoła wykonać tak dużego zlecenia i wówczas zasadnym jest skorzystać z doraźnej pomocy.

Dlaczego warto postawić na stałą współpracę?

Jak przy każdej usłudze, lepszym wyborem jest jednak stała współpraca. Zalet tego rozwiązania jest kilka:

  • niższa stawka, adekwatna do usługi: stały dostawca będzie bardziej skłonny negocjować opłatę i jako, że usługa będzie realizowana stale z reguły jest skłonny do upustów i niższej stawki niż przy usłudze jednorazowej;
  • lepsza znajomość zleceniodawcy: przy stałej współpracy sprzątanie może być lepiej wykonane, ponieważ sprzątający poznaje biuro, potrzeby klienta, zbiera uwagi, do których może się dostosować. Tego typu kompleksowe sprzątanie biur warszawa zapewnia usługę, w której pomieszczenia są sukcesywnie sprzątane na bieżąco, co ma przełożenie na komfort pracy;
  • możliwość monitorowania potrzeb pod kątem środków czystości – w przypadku, gdy

Podsumowując, można stwierdzić, że wybór formy sprzątania biura zależy od tego, czego potrzebuje firma. Generalnie można tu założyć, że stała współpraca może być bardziej opłacalna pod kątem finansowym czy też pod względem jakości usługi, o ile zleceniodawca i wykonujący współpracują pod tym kątem, wymieniając się uwagami. W przypadku stałej współpracy biuro jest kompleksowo sprzątane, z częstotliwością, która zapewnia wygodne użytkowanie. Jest to też stały koszt firmy, dzięki któremu może zoptymalizować finanse.