October 22, 2021 -

Ekologia w Twoim domu, czyli codzienne nawyki w trosce o środowisko

Nawet niewielkie zmiany w gospodarstwie domowym mogą wyrazić troskę o losy planety. Na początku ekologiczne rozwiązania warto wprowadzić do łazienki. Można zacząć, chociażby od nowej kostki do WC. Jak wybrać naturalny produkt oraz jakimi zaletami powinien się on wyróżniać?

Naturalnie odświeża

Kostki do WC sprawdzą się idealnie przy utrzymaniu higieny w łazience. Nie tylko chronią muszlę przed bakteriami, ale również zapobiegają osadzaniu się kamienia. Za ich zakupem przemawia również atrakcyjny zapach, dzięki czemu korzystanie z toalety jest komfortowe.

Jednak wiele dostępnych na rynku środków zawiera składniki niekorzystne dla środowiska naturalnego. Doskonałą alternatywą będą więc ekologiczne kostki do WC, które niczym nie ustępują tradycyjnym rozwiązaniom, a przy tym są przyjazne planecie. Zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej tym nowoczesnym produktom.

Czym wyróżnia się ekologiczna kostka?

Za wyborem naturalnej kostki do toalety przemawia wiele atutów. Charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością i rewelacyjnie radzi sobie z neutralizacją nieprzyjemnych zapachów. Wybór takiego produktu stanowi gwarancję czystej toalety przy minimalnym wpływie na środowisko.

Skład tychże produktów nie zawiera substancji, które mogłyby przyczynić się do eutrofizacji wód powierzchniowych. Natomiast warianty zapachowe spełniają kryteria składników ekologicznych
z Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej. Dzięki temu klient ma pewność, że sięga po sprawdzone
i rekomendowane przez ekspertów kostki.

Dobrze jest wybierać ekologiczne kostki do WC od uznanych producentów. Ponadto należy zwrócić uwagę na opis produktu, w którym będą uwzględnione wszystkie najważniejsze informacje. Wystarczy poznać szczegóły, aby z łatwością dokonać świadomego wyboru i mieć realny wpływ na środowisko.

Które kostki warto wybierać?

W odpowiedzi na potrzeby klientów, którym ochrona środowiska nie jest obojętna, marka Kolorado zaproponowała produkty dostosowane do ich potrzeb. Kostka WC Green Line 51g nie zawiera wiele substancji aktywnych, lecz wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością czyszczenia. Ponadto jest wolna od alergenów oraz szkodliwych fosforanów i innych związków z fosforem. Ta naturalna kostka do toalety jest biodegradowalna oraz bezpieczna dla organizmów wodnych.

Producent zadbał o każdy detal, aby kostka idealnie wpisywała się w rozwiązania z zakresu ochrony środowiska. Dzięki temu nawet tektura opakowania jest certyfikowana. Trudno nie wspomnieć również o koszyczku z odzyskanego plastiku. Recykling ma bardzo duże znaczenie w walce z gromadzeniem się odpadów.

W ofercie producenta można też znaleźć kostkę WC Green Line 3x40g. To również produkt bezpieczny i naturalny. Jednak tym razem w opakowaniu są 3 kostki, aby móc na dłużej wprowadzić świeżość do łazienki. Wymienione produkty można otrzymać w dwóch wariantach zapachowych – liliowym i ziołowym. Dzięki temu każdy będzie mógł dopasować wybór do indywidualnych potrzeb.

Banner