April 12, 2024 -

Żywotność baterii w iPhone’ach – porównanie modeli

Smartfony Apple wyróżniają się nie tylko minimalistyczną estetyką, ale także wysoką funkcjonalnością. Długa żywotność baterii sprawia, że iPhone staje się doskonałym towarzyszem podczas wykonywania codziennych czynności. Jaki model telefonu Apple może pochwalić się najbardziej wydajną baterią? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w treści niniejszego poradnika.

Jak sprawdzić wydajność baterii smartfonach Apple?

Zanim przedstawimy porównanie żywotności akumulatora w poszczególnych modelach iPhone’ów, warto przytoczyć ciekawostkę. Każdy użytkownik posiadający system iOS 11.3 i nowszy jest w stanie szybko sprawdzić rzeczywistą wydajność baterii w posiadanym modelu smartfona. Nie trzeba w tym celu odwiedzać serwisu Apple. Aby sprawdzić żywotność akumulatora w swoim iPhonie należy wejść kolejno w Ustawienia > Bateria > Kondycja baterii (beta). W tym miejscu można znaleźć informacje na temat maksymalnej pojemności baterii oraz na temat rodzaju używanego akumulatora. W przypadku nieautoryzowanego zamiennika lub źle zamontowanego akumulatora, użytkownik otrzyma informację o nieznanej kondycji baterii.

Żywotność baterii w iPhone – porównanie

Na pierwszy ogień warto przyjrzeć się iPhone’owi 6, którego premiera miała miejsce w 2014 roku. Model ten dysponuje baterią o pojemności 1810 mAh, co gwarantuje około 14 godziny pracy w przypadku samego wykonywania połączeń. Przy maksymalnej wydajności baterii, iPhone 6 jest w stanie działać nieprzerwanie przez około 10 godzin, jeśli użytkownik korzysta dodatkowo z multimediów.

Kolejnym popularnym smartfonem Apple jest iPhone 7, obecny na rynku od 2016 roku. Model posiada wydajniejszy akumulator od swojego poprzednika. Bateria o pojemności 1960 mAh zapewnia blisko 14 godzin na rozmowy telefoniczne i około 11 godzin funkcjonowania w przypadku oglądania filmów czy słuchania muzyki.

Niniejsze porównanie nie byłoby wystarczające, gdyby pominęło iPhone’a SE. Model ten cechuje się nieco niższą pojemnością baterii, ponieważ wynosi 1642 mAh. Takie parametry gwarantują możliwość swobodnego korzystania z telefonu w trybie rozmów przez około 12 godzin, zaś w przypadku pracy z multimediami około 10 godzin.

Jak długo działa akumulator w smartfonie Apple? Wydajniejsze modele

Osoby zainteresowane większą żywotnością baterii powinny zwrócić uwagę na nowsze modele smartfonów Apple. Dla przykładu, iPhone 8 Plus posiada baterię o pojemności 2675 mAh. Dzięki temu telefon może służyć do rozmów przez blisko 20 godzin. Ładowanie nie będzie konieczne również przez około 60 godzin słuchania muzyki.

W przypadku iPhone’a X można liczyć na jeszcze większą funkcjonalność telefonu. Model z baterią o pojemności 2716 mAh gwarantuje podobne parametry pracy co iPhone 8 Plus.

W przypadku modeli wydanych po 2018 roku widać jak istotnym dla użytkowników stał się parametr opisywany w niniejszym porównaniu. Akumulator w iPhone XS posiada pojemność 2658 mAh, zaś w modelu XR jest to już 2942 mAh. Bateria w nowszych smartfonach Apple umożliwia więc zdecydowanie rzadsze ładowanie. W przypadku iPhone’a XS można bez problemu rozmawiać przez około 20 godzin, zaś akumulator zastosowany w modelu XR gwarantuje w tym przypadku nieprzerwaną pracę do 25 godzin.

Jak widać, iPhone’y nowszej generacji posiadają zdecydowanie wydajniejsze baterie. Jeśli więc priorytetem użytkownika jest posiadanie wydajnego, a jednocześnie ergonomicznego telefonu, warto sięgnąć po smartfony Apple wyprodukowane po 2017 roku. Trzeba też pamiętać, że z czasem wydajność akumulatora może spaść. Wtedy można zdecydować się na wymianę baterii w iPhonie, by na nowo korzystać z pełnego potencjału urządzenia.