June 18, 2024 -

SUV-y z rodziny Honda – bezpieczeństwo, łatwość parkowania, komfort jazdy

Nieprzerwanie od kilkunastu lat w najlepsze trwa moda na SUV-y. Są to nie tylko wygodne samochody, lecz przede wszystkim auta zapewniające wysoką pozycję za kierownicą, umożliwiające dogodną obserwację trasy i wyróżniające się dużym bezpieczeństwem. Jeśli zatem zależy Ci na komforcie jazdy, to SUV będzie idealnym autem dla Ciebie. Najczęściej SUV-y mają również wielki, przestrony bagażnik, dlatego idealnie nadają się dla rodzin, sprawdzą się również podczas wypadów ze znajomymi na wakacje czy do różnych innych aktywności. Na jaki model się zdecydować? Jakie czynniki uwzględnić przy wyborze idealnego samochodu?

SUV – dla Ciebie, dla rodziny

Rodzinny SUV powinien być przede wszystkim praktyczny, mieć mocny silnik i zapewniać poczucie bezpieczeństwa za sprawą najnowocześniejszych układów chroniących przez potencjalnymi kolizjami i wypadkami. Na rynku istnieje wiele propozycji, a szeroka oferta pozwala nam na wybór tego najlepszego. Jak zatem wybrać ten najlepszy z całej gammy dostępnych? Od ponad 25 lat pionierem wśród pojazdów SUV jest Honda, która produkowała tego typu samochody, zanim stały się one modne. Pierwsza generacja Hondy CR-V powstała w 1995 roku. Wyróżnia ją przestronne wnętrze, które zostało wykończone z wysokiej jakości materiałów. Jest to model idealny dla rodziny, choćby ze względu na funkcję bezpieczeństwa HONDA SENSING. Ponadto samochód posiada rozbudowany system wspomagania parkowania, za sprawą którego kierownica sama ustawia prędkość, a pojazd sam kieruje kołami. Drugim modelem jest Honda HR-V, którą cechuje niskie zużycie paliwa, a także przestronne wnętrze z fotelami Magic Seats. Oba wspomniane modele  mają przestronne wnętrze, które można łatwo adaptować w celu zwiększenia użyteczności. Ponadto wyróżnia je niskie spalanie, dlatego są to samochody ekonomiczne i polecane na dłuższe trasy.

Co oferuje Honda?

W ofercie Hondy dostępne są wersje z napędem na przednie koła (2WD) oraz na cztery koła (AWD). Napęd na przednie koła zapewnia gwarancję prowadzenia większą niż w pojeździe tylnonapędowym. Wersje AWD SUV-ów są wyposażone w nowy inteligentny układ sterowania Intelligent Control System, który precyzyjnie dozuje siłę napędową do tych kół. Wszystkie samochody Hondy zostały wyposażone w system Honda SENSING — pakiet zaawansowanych funkcji, które poprawiają bezpieczeństwo oraz zwiększają komfort i wygodę jazdy.

Pamiętaj o tym, by podczas wyboru odpowiedniego samochodu dokładnie zastanowić się, jakie są potrzeby Twoje i Twojej rodziny. Najlepiej umówić się na jazdę próbną, dzięki której będziesz mógł sprawdzić komfort podróżowania oraz przekonać się, czy to auto idealne dla Ciebie. Warto również mieć na uwadze to, że większość samochodów rodzinnych ma ocenę bezpieczeństwa przyznaną przez niezależną organizację Euro NCAP. Samochody ocenione na pięć gwiazdek, takie jak właśnie Honda CR-V, są najbezpieczniejsze w swojej klasie a przy tym niezwykle komfortowe i bardzo ekonomiczne w swojej klasie.