April 12, 2024 -

Przegląd sprzętu alpinistycznego marki Climbing Technology

Marka Climbing Technology cieszy się niesłabnącym uznaniem wśród entuzjastów wspinaczki. Od wielu lat wprowadza na rynek rozwiązania, dzięki którym alpinizm staje się bezpieczny i komfortowy. Oto sprzęty przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów.

Przyrząd zjazdowy Sparrow 200

Samoblokujący przyrząd zjazdowy Sparrow 200 sprawdzi się idealnie wśród osób, dla których bezpieczeństwo stanowi absolutny priorytet. Zapewnia asekurację z góry, z dołu oraz autoasekurację. Do najważniejszych atutów należy szeroki zakres obciążeń w czasie pracy. Natomiast za zwiększenie hamowania oraz lepszą kontrolę prędkości odpowiada wbudowana ostroga.

Kilka słów warto również poświęcić wielofunkcyjnej dźwigni. Po jej puszczeniu następuje automatyczne zablokowanie przyrządu. W dodatku można go zablokować w pozycji „do pracy” bez wiązania liny oraz korzystania z dodatkowego sprzętu. Komfort użytkowania poprawia również możliwość wpięcia i wypięcia liny, nie wypinając sprzętu z uprzęży.

Lonża stabilizująca Climbing Technology Finch+

Ten wysokiej klasy sprzęt alpinistyczny pozwoli z powodzeniem wspinać się na wysokie elementy konstrukcyjne. Na słowa uznania zasługuje bardzo wysoka wygoda użytkowania. Świadczy o tym m.in. prosta i szybka regulacja. Do kolejnych zalet należy zaliczyć kompaktowy rozmiar oraz bardzo niską wagę.

To lekki, a zarazem świetnie wykonany przyrząd. Producent sięgnął po solidne materiały konstrukcyjne, dzięki czemu można cieszyć się komfortem pracy przez długie lata i przy różnych warunkach pogodowych. Nic więc dziwnego, że sprzęt jest tak chętnie wybierany przez fachowców.

Ławka Seat Tec

Wśród polecanych produktów marki Climbing Technology nie mogło zabraknąć ławki dla pracowników wysokościowych. Jest nie tylko doskonale wykonana i wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna. Umożliwia komfortową pracę nawet przez wiele godzin. Natomiast pięć punktów wpięcia sprawia, że połączenie z pełnymi uprzężami nie stanowi problemu. Z kolei pętle pozwalają optymalnie rozmieścić sprzęt. To doskonała propozycja dla prawdziwych profesjonalistów.

Zestaw Easy Move Kit

To profesjonalny sprzęt alpinistyczny przeznaczony do auto-asekuracji. Sprawdzi się znakomicie wśród wszystkich osób, które wykonują pracę na wysokości i zawsze poszukują nowoczesnych rozwiązań. Umożliwia komfortowe poruszanie się po linie oraz gwarantuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, zapobiegając upadkom. Warto również wspomnieć o pokrętle regulacyjnym, które pozwala na prosty wybór trybu pracy urządzenia.

Karabinek PillarTG

Przy zakupie sprzętu alpinistycznego trudno pominąć funkcjonalne karabinki. Ten model charakteryzuje się owalnym kształtem i świetnie współpracuje z bloczkami różnego rodzaju oraz
z przyrządami asekuracyjnymi. Warto zaznaczyć, że konstrukcja pozbawiona ząbka eliminuje ryzyko związane z zaczepieniem o inny szpej. Do atutów należy również zaliczyć automatyczną blokadę zamka, dzięki czemu pozostanie on zawsze zabezpieczony przed otwarciem.