July 24, 2024 -

Obróbka plastyczna drutu – dlaczego warto wybrać urządzenia wielofunkcyjne?

Aby móc sprawnie zorganizować proces obróbki drutu w przedsiębiorstwie, warto zainwestować w urządzenia typu BULL BENDING. Pozwalają one w efektywny sposób przeprowadzić obróbkę drutu, ale także takich elementów jak np. rurek czy kształtowników. Elementy te są wykorzystywane na co dzień właściwie w każdej branży, od przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego przez segment meblowy i ogrodniczy aż po gastronomię czy handel detaliczny.

Obróbka plastyczna drutu w nowoczesnym przedsiębiorstwie – o czym warto wiedzieć?

W obecnych czasach podstawowym wymogiem podczas pracy przy obróbce niewielkich elementów wykonanych z metalu są maszyny działające w oparciu o technologię BULL BENDING. Tego typu urządzenia są wyposażone w programowalny podajnik elektroniczny (zastąpił on bardziej wymagający w obsłudze podajnik typu mechanicznego, który można jeszcze spotkać w starszych modelach służących do obróbki części metalowych). Ponadto, nowsze modele urządzeń posiadają także programowalne prasy serwomotorowe.

Wielofunkcyjne urządzenia do obróbki metalowego drutu – rozwiązanie nie tylko skuteczne, ale także opłacalne

Warto przy tym wspomnieć, że wykorzystanie w codziennej pracy wielofunkcyjnego urządzenia typu BULL BENDING zapewnia nie tylko dokładność obróbki, ale także znacząco usprawnia cały proces poprzez skrócenie czasu pracy z materiałem. O ile wcześniej takie czynności jak ustawianie narzędzi, regulowanie parametrów czy podajnika mogły trwać od sześciu do nawet ośmiu godzin (tzn. właściwie cały dzień roboczy), to obecnie cały ten proces może być nawet kilka razy krótszy. Szacuje się, że czas, jaki należy poświęcić na przygotowanie maszyny do pracy z nowym produktem, może być skrócony nawet o ok. 75%-80%. Jest to niezwykle istotny aspekt z punktu widzenia opłacalności procesu produkcyjnego w przedsiębiorstwie.

Wielofunkcyjne urządzenia do obróbki metalowego drutu – szeroki zakres asortymentu produktów

Dobrą wiadomość dla przedsiębiorców działających w sektorze produkcyjnym stanowi fakt, że obecnie na rynku pojawia się coraz więcej modeli wielofunkcyjnych urządzeń służących do obróbki drutu. Różnią się takimi parametrami jak np. długość podawania czy średnica materiału, który może zostać poddany obróbce podczas pracy z urządzeniem. Dzięki temu dobranie konkretnego modelu urządzenia do specyficznych potrzeb danego przedsiębiorstwa staje się znacznie prostsze.

Urządzenia do obróbki drutu – podsumowanie

Nowoczesne technologie do obróbki drutu, które usprawniają pracę firm na każdym kroku, wywierają istotny wpływ także na funkcjonowanie tych przedsiębiorstw, które zajmują się obróbką części metalowych. Także obróbka drutu, która nawet z wykorzystaniem starszych modeli maszyn stanowiła zadanie czasochłonne i żmudne, jest obecnie znacznie prostsza i szybsza w realizacji. Dzięki nowoczesnym urządzeniom działającym według technologii BULL BENDING zadania są nie tylko łatwiejsze i szybsze w realizacji. Ważnym atutem jest także większa precyzja obróbki.