Zbiorniki i beczki są często wykorzystywane do magazynowania lub transportu produktów z branży spożywczej, motoryzacyjnej, paliwowej, chemicznej oraz farmaceutycznej. Znajdujące się w nich materiały i substancje wymagają niekiedy podgrzania do określonej temperatury w celu ich łatwiejszego opróżnienia. Sprawdź, jak szybko i efektywnie ogrzać zbiorniki lub beczki z produktami, dzięki ogrzewaczom.
Jak ogrzewa się zbiorniki i beczki?
Prostym i skutecznym sposobem na ogrzanie zawartości pojemników, beczek i zbiorników, są specjalne ogrzewacze. Dzięki swojej odpowiedniej budowie można je zakładać wprost na beczkę lub zbiornik. Umożliwiają szybkie podgrzanie przechowywanego materiału do oczekiwanej temperatury. Ogrzewacze beczek można również z powodzeniem dopasować do różnych pojemności zbiorników.
Urządzenia są wyposażone w termostaty, które kontrolują cały proces podgrzewania zawartości beczek i zbiorników. Alternatywą dla ogrzewaczy płaszczowych są opaski grzewcze wykonane z silikonu. Zastosowanie opasek lub ogrzewaczy, znacznie ułatwia i usprawnia proces wyładowywania zawartości beczek. Przyczynia się także do obniżenia kosztów wyładunku i ewentualnych strat produktowych.
Jakie substancje i materiały można podgrzewać w beczkach i zbiornikach?
Ogrzewacze i opaski doskonale radzą sobie z podgrzewaniem zawartości beczek i zbiorników, której wyładowywanie przysparza często wielu problemów. Bardzo często produkty takie jak: oleje spożywcze, tłuszcze, cukry, syropy, smary lub oleje napędowe, pod wpływem niskiej temperatury zbijają się w twardą masę. Utrudnia to dokładny rozładunek i późniejsze czyszczenie beczek lub zbiorników.
Ogrzewanie obniża lepkość tych produktów i dzięki temu łatwiej można je przeładować lub wyładować. W sytuacji, kiedy w czasie transportu lub magazynowania wymagana jest odpowiednio wysoka i stała temperatura produktów, wbudowany termostat w urządzeniu z powodzeniem poradzi sobie również z tym zadaniem. Warto pamiętać, iż maksymalna temperatura dla beczek ze stali wynosi 200 stopni, a dla wykonanych z tworzywa sztucznego 70 stopni Celsjusza.
Dostępne na rynku ogrzewacze i opaski różnią się specyfikacją techniczną. Warto przed ich zakupem dokładnie dopasować odpowiedni model do posiadanych beczek lub zbiorników. Zapewni to bezpieczeństwo i optymalizację kosztów przechowywania lub transportu materiałów i substancji. Ogrzewacze charakteryzują się także wytrzymałą i zarazem lekką konstrukcją. Wbudowane klamry i wygodny system zapinania zapewniają szybki montaż i demontaż na beczce lub zbiorniku. Należy zaznaczyć, iż temperatura ich pracy mieści się w zakresie od -40 do 200 stopni Celsjusza. Stosowanie ogrzewaczy i opasek to z pewnością najłatwiejszy i najszybszy sposób na ogrzanie zawartości beczek i zbiorników transportowych.