April 12, 2024 -

W jakich sytuacjach warto sięgnąć po prezerwatywy bezlateksowe?

Prezerwatywy należą do podstawowych metod antykoncepcji. Największą popularnością cieszą się produkty wykonane z lateksu, jednak dostępne są także prezerwatywy bezlateksowe. W tym tekście zastanowimy się nad tym, czym charakteryzują się bezlateksowe kondomy i w jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć. Zapraszamy do lektury.

Prezerwatywy bezlateksowe – charakterystyka

Jak sama nazwa wskazuje, ten środek antykoncepcji powstaje bez użycia lateksu. Materiał niebędący lateksem zachowuje jednak wszystkie właściwości klasycznych prezerwatyw, dzięki czemu produkty bezlateksowe spełniają rygorystyczne normy. Przede wszystkim są one bardzo delikatne w kontakcie ze skórą członka oraz wygodne w użytkowaniu. Wpływają na zwiększenie przyjemności doznań u obojga partnerów. Wielu użytkowników zwraca uwagę na to, że prezerwatywy te są cieńsze od lateksowych odpowiedników, dzięki czemu skala doznań jest większa, a dyskomfort użytkowania środka antykoncepcji redukowany jest do minimum.

Na rynku dostępne są prezerwatywy bezlateksowe w różnych rozmiarach oraz rodzajach. Klienci mogą wybierać spośród prezerwatyw jednolitych, z wypustkami, z prążkami, smakowych, a także z dodatkiem dedykowanego lubrykanta, który wpływa na jakość stosunku.

Kto powinien korzystać z bezlateksowych prezerwatyw?

Tak naprawdę każdy może z powodzeniem korzystać z prezerwatyw bezlateksowych. Użytkownicy bardzo szybko poczują różnicę pomiędzy tym rodzajem środka antykoncepcji, a jego tradycyjną alternatywą. Oczywiście wybór w tej kwestii jest sprawą indywidualną. Kondomy bezlateksowe powstały przede wszystkim z myślą o kobietach i mężczyznach, którzy są uczuleni na lateks. Do tej pory musieli oni szukać innych środków antykoncepcji lub zmagać się z problemami związanymi z kontaktem ze środkiem uczulającym.

Na wybór prezerwatyw bezlateksowych decydują się także osoby, które poszukują nowych doznań erotycznych. Wybór ten może wpłynąć na zwiększenie różnorodności w trakcie zbliżenia. Ich właściwości pozwalają zarówno na tradycyjny seks oraz eksperymentowanie z partnerem.

Jak wybierać prezerwatywę?

Prezerwatywy bezlateksowe dostępne są w pełnej gamie rozmiarów, dzięki czemu mężczyźni bez trudu dobiorą prezerwatywę dopasowaną do swojego członka. Wpłynie to na bezpieczeństwo seksu oraz jakość odczuwanych w jego trakcie doznań. Wybór odpowiedniej prezerwatywy należy rozpocząć od dokładnych pomiarów członka. Głównym parametrem jest jego obwód w trakcie wzwodu. Następnie średnicę należy dopasować do dostępnego rozmiaru, który waha się od 47 do 69 mm. Kolejnym parametrem jest pomiar długości członka we wzwodzie. Rozmiary pod względem długości wahają się od S (12,5 cm długości) do XL (powyżej 19 cm).

Czasami pomiary są niewystarczające i należy wybierać prezerwatywę metodą prób i błędów, weryfikując ofertę wybranych producentów. Należy pamiętać o tym, by środki antykoncepcji kupować w aptekach oraz innych zaufanych i sprawdzonych miejscach, aby zminimalizować ryzyko braku skuteczności środka w trakcie zbliżenia. W gronie klientów bardzo dużym powodzeniem cieszą się prezerwatywy SKYN, Durex, czy też Egzo.