February 29, 2024 -

Rolety do biura – czym kierować się podczas wyboru?

Rolety w biurze powinny chronić przed słońcem i być funkcjonalne. Może z nich korzystać nawet kilkadziesiąt osób, dlatego powinny być też wytrzymałe (zwłaszcza ich mechanizm). Należy zwrócić uwagę również na to, jaki stopień zaciemnienia chcemy osiągnąć.

Jasne biuro

Do jasnego biura doskonale sprawdzą się rolety dające 100% zaciemnienia, w neutralnym kolorze. Gdy potrzebne będą promienie słoneczne, roletę można po prostu odsunąć do góry. W trakcie prezentacji lub pokazu slajdów, gdy pokój musi być całkowicie zaciemniony, zaciągnięte szare rolety  umożliwią prezentację i nie będą odbijać się od matrycy laptopów i monitorów.

Ciemne biuro

Zwykle w ciemnych biurach znaleźć można popularne rolety noc i dzień. Dlaczego? Ponieważ unikalna budowa złożona z poziomych pasów naprzemiennie transparentnych i nieprzepuszczających promieni umożliwi kontrolę nad stopniem jasności i zaciemnienia. Idealnie wpisuje się w nowoczesne biuro zaaranżowane w stylu loftowym, minimalistycznym, a nawet glamour. Jeśli będzie potrzeba całkowitego zaciemnienia, wystarczy ułożyć pasy tak, by się mijały. Gdy pomieszczenie ma być w pełni oświetlone, roletę należy zwinąć do góry.

Rolety biurowe – czy warto?

Rolety do biura to niewątpliwie jedno z podstawowych elementów jego wyposażenia. Przede wszystkim zapewniają one wysoki komfort pracy. Umożliwiają kontrolowanie ilości światła, która dostaje się do wnętrza pomieszczenia. Te z kolei może utrudniać pracę, szczególnie jeśli odbija się od monitorów czy laptopów. Co więcej, dobrze dobrane rolety na wymiar chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Gdy zawierają specjalny filtr UV, odbijają część promieni, a tym samym ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń. Kolejnym ich atutem jest design. Nowoczesne rolety są na tyle uniwersalne, że wpasowują się w biuro i stanowią element jego dekoracji.

Łatwość montażu

Rolety łatwe w montażu i demontażu z pewnością docenią wszystkie panie domu. Mycie dużej powierzchni okien balkonowych z zawieszoną kasetą może być kłopotliwe. Dlatego warto zwrócić na to uwagę już podczas zakupu. Szybki i prosty demontaż ułatwi dotarcie do każdego kąta okna, a także umożliwi przeczyszczenie kaset i mechanizmu rolety. Czyste będą nie tylko bardziej estetyczne, ale przede wszystkim higieniczne.

Sposób czyszczenia i konserwacji tkaniny

Rolety w biurze będą wymagały regularnego czyszczenia. Dlatego warto wybrać materiał, który będzie można przetrzeć wilgotną gąbeczką. Odradza się materiałów wymagających chemicznego prania i demontażu, ponieważ wymaga ono czasu oraz pieniędzy.

Tkanina musi być także mocna, odporna na regularną eksploatację, a cały mechanizm rolety nie powinien wymagać skomplikowanego serwisowania. Wszystko po to, by raz powieszona na oknie, została na nim przez wiele lat.

Na okno w biurze warto wybrać trwałe i odporne na regularną eksploatację rolety. Należy zwrócić uwagę na jej montaż, konserwację i sposób czyszczenia. Jej barwa i wzór powinny wkomponowywać się w styl całego biura. Stonowane kolory nie będą zwracać uwagi i pozwolą skupić się na pracy.