February 29, 2024 -

Profile LED – efektowne oświetlenie

Nietuzinkowe wykończenie wnętrza, to cel większości osób, które urządzają swoje własne mieszkanie. Postawienie na oryginalne i modne rozwiązania to popularny sposób na osiągnięcie spektakularnych rezultatów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się profile LED, które stanowią niezwykle estetyczną oprawę dla taśm. Warto zaznaczyć, że sama taśma, która przyklejona jest bezpośrednio do mebli, czy schodów nie prezentuje się okazale. Między innymi do tego potrzebne są profile, dzięki którym taśma LED jest dodatkowo chroniona przed różnymi czynnikami zewnętrznymi.

Profile LED – jakie funkcje spełniają?

Niestandardowe oświetlenie elementów wyposażenia mieszkania to modny pomysł na niepowtarzalną dekorację wnętrza. Jednak profesjonalne zastosowanie takiego oświetlenia wymaga nie tylko dokładnego przyklejania taśm LED. Warto umieścić je wewnątrz specjalnych profili, które zazwyczaj wykonane są z aluminium. Poza efektownym oświetleniem diody LED umieszczone w profilach spełniają wiele wartościowych funkcji.

Jedną z nich jest skuteczna ochrona taśm, które umieszczone są we wnętrzach profili. Dzięki temu nie ma obaw o ewentualne zalanie taśm LED bądź zerwanie. Kolejna kwestia to możliwość odklejenia się powłoki taśmy. Z uwagi, że z tyłu jest samoprzylepny pasek, może on z czasem się odkleić. Dlatego, nawet w momencie, kiedy się odklei, nie wypadnie, ponieważ będzie znajdował się w profilu. Tym samym wiąże się to bezpośrednio z żywotnością taśm LED. Ponadto zastosowanie profili LED, pozwoli uzyskać znacznie bardziej efektowny wygląd, dzięki wyborowi odpowiednich osłonek tj. transparentnej bądź mlecznej.

Profile LED – rodzaje

Z uwagi na różny sposób montażu wyróżnia się kilka rodzajów profili do taśm LED. Najpopularniejsze to profile nawierzchniowe, które przytwierdzane są do płyty meblowej i profile wpuszczane, które są wciskane do wcześniej przygotowanego otworu montażowego. Natomiast obecnie bardzo ciekawym rozwiązaniem są także profile nabijane, które montowane są bezpośrednio na płycie.

Niemniej profile LED, to zdecydowanie obecnie rozwiązanie niezwykle popularne. Chętnie stosowane także przez dekoratorów wnętrz. Nic dziwnego, skoro potrafią odmienić urok wnętrza.

inspiracja: hurtelektryczny.pl – oświetlenie wewnętrzne