July 24, 2024 -

Organizacja sprzątania w szkole

Zapewnienie odpowiedniej czystości w miejscach publicznych, jest niezwykle istotna szczególnie w czasach, kiedy dość mocny nacisk kładziony jest nie tylko na samo sprzątanie, ale również na dezynfekcję. Jednym z miejsc, które szczególnie narażone jest na wymianę różnego rodzaju wirusów i bakterii jest szkoła. To właśnie dzieci uważane są za największe nośniki zarazków, dlatego organizacja sprzątania w szkole jest tak bardzo ważnym elementem jej działalności. Aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno dzieciom, jak i pracownikom, warto zainwestować w specjalistyczne środki czyszczące, które skutecznie usuną wszelkie zanieczyszczenia, pozwolą pozbyć się bakterii, a jednocześnie będą neutralne dla ludzi.

Clinex – produkty niezbędne w każdej szkole

Marka Clinex oferuje produkty, które wyróżniają się na tle konkurencji. W dość szerokiej ofercie znajdziemy zarówno preparaty przeznaczone do mycia powierzchni płaskich, jak i bardziej specjalistyczne środki, które wykorzystywać można do czyszczenia łazienek czy szkolnych stołówek. Istotną cechą, jaka łączy wszystkie produkty Clinex jest wysoka koncentracja oraz idealne dopasowanie preparatu do czyszczonej powierzchni. Nie da się więc ukryć, że są to środki czyszczące, które swoje zastosowanie znajdą zarówno w domu, jak i obiektach publicznych. Mimo wysokiej skuteczności, produkty Clinex wykorzystywane mogą być w miejscach, w których przebywają ludzie. 

Forlux – chemia specjalistyczna

Specjalistyczna chemia Forlux znana jest od lat w branży przemysłowej. Oprócz preparatów przeznaczonych do czyszczenia powierzchni, w ofercie marki znaleźć możemy także niezbędne akcesoria, które służą poprawie bezpieczeństwa pod względem zachowania odpowiedniej czystości. Mowa tu między innymi o podajnikach na mydło czy automatycznych dozownikach preparatów do dezynfekcji, których nie może zabraknąć w żadnej szkole. Forlux to marka oferująca jednak przede wszystkim chemię. Wyróżnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest fakt, iż preparaty te dostępne są w formie bezzapachowej, a także w wariantach ekologicznych.

Czystość i dezynfekcja

Sprzątanie obiektów publicznych, jakimi są szkoły to nie lada wyzwanie. Wbrew pozorom to nie tylko umycie podłóg, ale przede wszystkim wszelkich powierzchni, które na bieżąco dotykane są przez uczniów, a więc krzeseł, ławek czy poręczy schodów. Ważne jest wybranie odpowiednich środków do dezynfekcji, co znacząco zmniejszy prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii w inne miejsca. Ze względu na sporą ilość osób przebywających w szkołach, a także wewnętrzne przemieszczanie się uczniów, wybrane środki do dezynfekcji powinny dawać skuteczną, długotrwałą ochronę bądź być na tyle bezpieczne, aby możliwe było stosowanie ich pomiędzy poszczególnymi przerwami. Warto przyjrzeć się produktom Clinex oraz chemii Forlux,  które są jednymi z lepszych środków do dezynfekcji, jakie dostać możemy na rynku.