May 26, 2024 -

Makijaż permanentny brwi – na jaką technikę się zdecydować?

Codzienny makijaż dla wielu kobiet to zabieg, który stał się niejako rutyną. Nie da się jednak ukryć, że wykonywanie go pochłania sporo czasu. Z racji, iż najczęściej makijaż wykonywany jest rano przed wyjściem do pracy, szkoły czy na ważne spotkanie, zdarza się, że aby zdążyć ze wszystkimi obowiązkami, kobiety rezygnują z innych czynności. Jednak makijaż wcale nie musi wiązać się z wyrzeczeniami, a dzięki możliwościom, jakie oferują gabinety medycyny estetycznej, każdego ranka możemy budzić się z makijażem na twarzy bez obaw o alergie czy pogorszenie stanu skóry. Makijaż permanentny pozwala także czuć się komfortowo w każdej sytuacji, ze względu na brak ryzyka związanego z rozmazanym makijażem podczas wieczornej kolacji czy po wielu godzinach spędzonych w pracy.

Makijaż permanentny – dostępne techniki

Oczy i ich oprawa odpowiadają za wygląd twarzy, dlatego warto zadbać o ich wygląd. Nie chodzi tylko o wyregulowanie kształtu brwi, ale także podkreślenie ich naturalnego koloru. Doskonałym narzędziem do tego jest wykonanie makijażu permanentnego jedną z dostępnych technik, które pozwalają na dobór wyglądu brwi do osobistych preferencji. Wśród dostępnych technik wyróżnić możemy metodę pudrową, pozwalającą na uzyskanie efektu przypudrowania brwi, piórkową – polegającą na dorysowywaniu pojedynczych włosków w linii brwi oraz ombre – dającą efekt cieniowania za pomocą ołówka.

Microblading zyskuje na popularności

Makijaż permanentny od dłuższego czasu zyskuje nowych zwolenników. Kobiety decydują się na wykonanie stałego makijażu, aby nie tylko perfekcyjnie wyglądać w każdej sytuacji, ale także zaoszczędzić nieco cennego czasu każdego poranka. Spośród dostępnych technik wykorzystywanych w makijażu permanentnym brwi szczególną popularnością cieszy się microblading, zwany także metodą piórkową. W odróżnieniu od pozostałych technik wyróżnia się wyjątkową naturalnością. Oprócz możliwości nadania brwiom kształtu, który nam najbardziej odpowiada, metoda piórkowa świetnie sprawdza się do zagęszczenia naturalnych brwi. Permanentny makijaż brwi techniką microblandingu w pełni wykonuje się ręcznie, a pigment rozprowadzany jest za pomocą specjalnego nożyka, co pozwala na stworzenie delikatnych, cienkich włosków. Dobrze wykonany stały makijaż brwi jest nie do odróżnienia, jednak aby było to możliwe, konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalistów. Chociaż sama technika wykorzystywana jest w medycynie estetycznej od lat, jej dokładne i staranne wykonanie wymaga przede wszystkim doświadczenia i precyzji osoby przeprowadzającej zabieg. W przeciwnym razie okazać może się, że decydując się na jedną z metod dających naturalny efekt, otrzymamy odwrotny do oczekiwanego efekt. Microblading to niewątpliwie jedna z bardziej popularnych metod permanentnego makijażu brwi, mimo iż jest najmniej trwała. Przyjmuje się, że makijaż utrzymuje się zazwyczaj około roku czasu.