May 26, 2024 -

iPhone 13 vs 12 – czy opłaca się kupić nowy model?

Najnowszy telefon od producenta Apple, czyli iPhone 13, miał swoją premierę już 14 września. Zaledwie 10 dni później trafił on do otwartej sprzedaży. Obecnie najbardziej wymagający i poszukujący nowości technologicznych klienci mogą korzystać ze sztandarowych modeli Apple, czyli iPhone’a 12 i iPhone’a 13. W tym tekście sprawdzimy, czy posiadając starszy model, warto wymienić go na tegoroczną premierę. Zapraszamy do lektury.

Co przemawia za modelem iPhone 13?

Na samym początku warto sprawdzić główne różnice w specyfikacji technicznej, które występują pomiędzy telefonami iPhone 12 i iPhone 13. Wyższy model posiada bardziej wydajny procesor Apple A15 Bionic, który ma gwarantować nawet 30% większą moc niż jego poprzednik Apple A14 Bionic. To różnica, którą od razu docenią wymagający klienci. Nowy procesor ma umożliwiać wykonywanie telefonowi 15,8 bilionów operacji w ciągu sekundy. Ta specyfikacja musi robić wrażenie. Model iPhone 13 posiada również większą pamięć na dane, która wynosi 128 GB. To aż dwukrotnie więcej niż w przypadku iPhone’a 12 w podstawowej wersji.

Kolejną różnicę w wydajności można zauważyć w wytrzymałości baterii. Nowy model wyposażono w baterię o pojemności 3240 mAh. To o około 15% większa wydajność w porównaniu do starszego modelu. Telefony nieznacznie różnią się również pod kątem parametrów fizycznych. Nowy model jest o 0,3 mm grubszy i o 10 g cięższy od swojego poprzednika. Klienci dostrzegą także różnicę w cenie obu telefonów, która w standardowym pakiecie wynosi około 600 PLN.

Co łączy iPhone’a 13 i iPhone’a 12

Oba modele posiadają również wiele cech wspólnych. W obu modelach zastosowano ten sam typ wyświetlacza o takich samych parametrach technicznych. W obu telefonach występują również takie same aparaty fotograficzne główne oraz przednie. Ponadto najnowsze modele iPhone’ów od Apple posiadają taką samą pamięć RAM, która wynosi 4 GB. Jeżeli oczekujecie wyższej jakości zdjęć oraz większego wyświetlacza, to zmiana modelu 12 na popularną “13stkę” nie ma sensu. W obu modelach wykorzystano te same aparaty fotograficzne oraz ten sam wyświetlacz, więc nawet dociekliwi klienci nie zauważą tu żadnych różnic.

Czy warto wymienić iPhone’a 12 na iPhone’a 13?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Z jednej strony wymagający użytkownicy mogą liczyć na dwa razy większą pamięć na dane oraz wyższą wydajność baterii i procesora. Dzięki temu bez trudu zapiszecie w pamięci telefonu więcej zdjęć, a bateria starczy na dłużej. To różnice, które korzystnie wpłyną na komfort korzystania z telefonu jednakowo przez klientów indywidualnych i biznesowych. Jeżeli jednak iPhone’a 12 w zupełności Wam wystarcza, a jego parametry techniczne pokrywają Wasze potrzeby, to nie ma sensu tego zmieniać. To samo dotyczy osób, które poszukują lepszej jakości zdjęć oraz większego rozmiaru wyświetlacza. Wówczas zmiana iPhone’a na nowszy model nie zaspokoi tych potrzeb. Ostatecznie decyzja o ewentualnym zakupie nowego modelu jest kwestią indywidualną, dlatego warto ją dokładnie przeanalizować.

Nawet starsze modele iPhone’ów gwarantują dużą wydajność i satysfakcję z użytkowania. Jeżeli zauważycie coś niepokojącego w Waszych telefonach, to warto skonsultować to z autoryzowanym serwisem Apple. Wsparcie specjalistów pomoże przywrócić Wam wydajność iPhone’a i zwiększy jego żywotność. Warto o to zadbać.