July 24, 2024 -

Ginekologia estetyczna – jakie zabiegi oferuje?

Ginekologia estetyczna jest dość młodą dziedziną medycyny. Korzystając z tego typu zabiegów można nie tylko poprawić wygląd narządów płciowych, ale też ulepszyć swoje życie seksualne. Jakie zabiegi oferuje ginekologia estetyczna? Czy warto skorzystać z tego typu oferty? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w treści niniejszego wpisu.

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Medycyna estetyczna jest dziedziną zajmującą się estetyką i funkcjonalnością miejsc intymnych. Poddanie się tego typu zabiegowi może być związane zarówno z chęcią poprawy wyglądu narządów płciowych, jak i mieć podstawy zdrowotne. Najczęściej z ginekologii estetycznej korzystają panie po okresie menopauzy i po porodzie. Oba procesy stanowią poważne obciążenie dla organizmu, a także dla narządów intymnych.

Ginekologia estetyczna znajduje zastosowanie w przypadku takich problemów zdrowotnych jak nietrzymanie moczu czy suchość pochwy. Sprawdza się też, jeśli dana kobieta cierpi na przerost warg sromowych mniejszych lub większych. Za pomocą zabiegu można zmniejszyć te fragmenty ciała, a w związku z tym zapobiec dalszemu odczuwaniu bólu i dyskomfortu.

Zabiegi ginekologii estetycznej

Wśród licznych zabiegów ginekologii estetycznej można wyróżnić kilka, które cieszą się największą popularnością. Pierwszą z nich jest labioplastyka, czyli korekcja warg sromowych mniejszych. Z pomocą specjalisty można dokonać zmiany rozmiaru narządu, a także odmienić ich kształt. Labioplastyka typu trim polega na usunięciu brzegów warg sromowych, zaś technika wedge bazuje na pozbyciu się tkanek pod nimi.

Kolejnym popularnym zabiegiem jest perineoplastyka, obejmująca całe krocze. Tego typu operacja jest zalecana w przypadku uszkodzenia lub znacznego rozszerzenia wejścia pochwy. Taka sytuacja może nastąpić w przypadku porodu naturalnego. Waginoplastyka pozwala zrekonstruować anatomię krocza i przywrócić uszkodzone tkanki.

Coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet cieszy się także zabieg rekonstrukcji błony dziewiczej. Hymenoplastyka pozwala przeżyć ponownie pierwszy raz z partnerem. Tego typu zabieg można przeprowadzić w dowolnym momencie, bez względu na wiek. Ważnym jest jednak uzyskanie zgodny lekarza prowadzącego.

Dlaczego warto poddać się zabiegowi ginekologii estetycznej?

Ginekologia estetyczna oferuje zabiegi, które są małoinwazyjne i stosunkowo bezbolesne. Z tego powodu, chcąc poprawić wygląd swoich narządów intymnych kobieta nie musi poddać się długotrwałej rekonwalescencji.

Tego rodzaju zabieg może okazać się bardzo dobry dla kobiety z punktu widzenia psychicznego. Zdrowy wygląd miejsc intymnych pozwala przywrócić pacjentce pewność siebie i wiarę we własne piękno. Dodatkowo, biorąc pod uwagę stawki rynkowe, zabiegi z tej dziedziny są stosunkowo niedrogie.

Medycyna estetyczna okolic intymnych jest przeznaczona dla kobiet w różnym wieku. Chcąc skorzystać z tego typu zabiegu, warto zwrócić się do lekarza, który specjalizuje się w wykonywaniu tego typu zabiegów.