July 24, 2024 -

Czym kierować się podczas wyboru szczotki do szczotkowania ciała na sucho?

Szczotkowanie ciała staje się coraz popularniejsze, a na rynku dostępnych jest wiele szczotek. Różnią się wielkością, kształtem, włosiem – dosłownie wszystkim! Jak nie zwariować i wybrać najlepszą?

Jaka wybrać idealną szczotkę?

Szczotka do masażu na sucho musi być dopasowana do potrzeb skóry i indywidualnych preferencji użytkownika. Najczęściej wybierane są te z najtwardszym, naturalnym włosiem. Sprawdzą się doskonale zarówno u osób początkujących jak i nieco bardziej zaawansowanych. Na początku może się wydawać zbyt twarda, jednak po dwóch lub trzech zabiegach ciało przyzwyczai się do twardości. Z kolei szczotki ze szczeciny głównie stosuje się na mokro.

Idealna szczotka musi być również wygodna podczas użytkowania. Nie bez powodu na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli – z paskiem, rączką, na gumce, „do ręki” i kształtów – od okrągłych, przez owalne do prostokątnych. Szczotka powinna być dopasowana do dłoni użytkownika tak, aby jej użycie było łatwiejsze.

Długość szczotki zależy od miejsc, które będziemy szczotkować. Jeśli będą to tylko obszary łatwo dostępne (nogi, brzuch, pośladki), w zupełności wystarczy krótka, z kolei do masażu pleców idealna będzie szczotka z dłuższą rączką.

Do szczotkowania twarzy dostępna jest specjalna, mała szczotka z miękkim włosiem. Doskonale ujędrnia skórę, złuszcza martwy naskórek, a przy tym oczyszcza cerę. Świetnie sprawdza się jako pierwszy krok pielęgnacji, ponieważ dobrze oczyszczona skóra, pozbawiona martwego naskórka znacznie lepiej chłonie komponenty aktywne zawarte w produktach do pielęgnacji.

Jak często szczotka do ciała powinna być wymieniana?

To, jak często szczotka powinna być wymieniania, zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób jest czyszczona i jak się o nią dba. Producenci zalecają wymianę co kilka miesięcy. Jeśli zaczyna gubić włosie, ma nieprzyjemny zapach, drewno pękło lub włosie uległo zniszczeniu – powinna być wymieniona natychmiast. W ten sposób uniknie się przykrych niespodzianek na skórze, w postaci wysypki czy alergii.

Jak dbać o szczotkę do masażu ciała?

Przede wszystkim należy przypomnieć, że niewłaściwie przechowywana i czyszczona szczotka jest doskonałym siedliskiem dla bakterii. Dlatego po każdym użyciu szczotkę należy dokładnie wytrzepać z martwego naskórka i pozostawić w przewiewnym miejscu, kładąc ja włosiem do góry. Co najmniej raz w tygodniu, za pomocą ciepłej wody, włosie należy umyć. Gdy będzie jeszcze wilgotna najlepiej powiesić ją włosiem w dół tak, aby nadmiar wody mógł swobodnie spłynąć i nie uszkodził drewna. Musi ona wyschnąć naturalnie, nie wolno suszyć szczotki suszarką czy kłaść na ciepłym kaloryferze.

Aby zachować drewno w dobrym stanie, należy raz na jakiś czas nasmarować je cienką warstwą oliwy. Ważne, by być precyzyjnym i nie smarować włosia. Tak zaimpregnowaną szczotkę należy pozostawić na co najmniej 24 godziny. Samo włosie warto poddać dezynfekcji, poprzez delikatne spryskanie go płynem przeciwbakteryjnym.

Zalet płynących ze szczotkowania ciała na sucho jest wiele, a idealnie dobrana szczotka sprawi, że czynność ta stanie się przyjemnym codziennym rytuałem!

inspiracja: lovespa.pl – the secret soap store