July 24, 2024 -

Co robić w Zakopanem, kiedy nie dopisuje pogoda?

Do Zakopanego turyści przyjeżdżają głównie w celu podziwiania krajobrazów i wędrowania po malowniczych Tatrach. Ludzie z całej Polski jadą wiele godzin z nadzieją spędzenia wymarzonego urlopu. Co jednak zrobić, gdy deszcz krzyżuje plany i pogoda zdecydowanie nie sprzyja długim wędrówkom? Nie musi to być jednoznaczne ze spędzeniem całego pobytu w hotelu – istnieją miejsca, w których można miło spędzić czas podczas niepogody.

Atrakcje Zakopanego – nie tylko góry

Jeśli niepogoda jest chwilowa, warto odwiedzić jedną z zakopiańskich restauracji, by nabrać sił na dalsze wędrówki. W tej turystycznej miejscowości nie brakuje lokali, w których można spróbować regionalnych specjałów i posłuchać dźwięków góralskich kapeli.

Rodzinom z dziećmi może spodobać się wizyta w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Spacer po ośrodku zajmuje około godziny, a zobaczyć w nim można m.in. największą w Polsce makietę Tatr czy filmy przyrodnicze.

Warte zobaczenia są również filie Muzeum Tatrzańskiego. W gmachu głównym znajdują się wystawy historyczne i przyrodnicze, które pozwolą turystom zapoznać się z informacjami na temat odwiedzanej przez nich miejscowości.

Osoby spragnione relaksu powinny udać się do Aquaparku. Znajdują się tu atrakcje dla całej rodziny – sala zabaw dla dzieci oraz płatne dodatkowo zajęcia fitness czy sauna.

Do innych propozycji spędzenia wolnego czasu można zaliczyć wizytę w kinie, papugarni czy domu do góry nogami. Atrakcją będzie z pewnością również odwiedzenie Wystawy Figur Woskowych. Dla osób, które wolą przeczekać niepogodę w obiektach takich jak galeria handlowa Zakopane również ma rozwiązanie.

Galeria Krupówki 40

Galeria Krupówki 40 znajduje się przy najbardziej rozpoznawalnej ulicy Zakopanego. Już z daleka wzrok turystów może przyciągnąć jej oryginalny wygląd. Wizyta w galerii może umilić czas podczas brzydkiej pogody. Znajdują się tu nie tylko sklepy odzieżowe, sportowe czy obuwnicze, ale również takie oferujące asortyment dla dzieci. Odwiedzenie galerii to świetny pomysł dla osób, które podczas pakowania się w pośpiechu zapomniały zabrać niezbędne rzeczy. Można tu znaleźć także sklepy z biżuterią i kosmetykami oraz księgarnię. Na zakończenie wędrówki po sklepach warto odwiedzić restaurację Góralski Browar, która oferuje potrawy kuchni polskiej i światowej oraz świeżo parzoną kawę. Znajduje się tu także strefa zabaw dla dzieci. Turyści mogą podziwiać Tatry z okien restauracji, jednocześnie delektując się pysznym posiłkiem w jej ciepłym wnętrzu.

Podsumowanie

Brzydka pogoda może pokrzyżować plany osobom, które wybrały się do Zakopanego z nadzieją na piesze wędrówki po górach. Nie musi ona jednak zepsuć całego pobytu. Miejscowość turystyczna oferuje inne atrakcje, podczas których zwiedzający nie będą wystawieni na zimno i deszcz. Warto odwiedzić obiekty umożliwiające poznanie historii Zakopanego oraz zrelaksować się przy dobrym posiłku i muzyce. Na zakupy można wybrać się do Galerii Krupówki 40, która gromadzi dużą ilość sklepów w jednym miejscu.