December 7, 2023 -

5 zalet współpracy z doradcą kredytowym

Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego nie powinna zostać popełniona pochopnie, gdyż jest to zobowiązanie na bardzo długi okres czasu. Jednak rozeznanie się w temacie kredytów, dla laika w tej kwestii, nie jest sprawą prostą. Rozwiązaniem może okazać się współpraca z doradcą kredytowym. Dlaczego ekspert kredytowy może być potrzebny?

Kim jest doradca kredytowy i czym się zajmuje?

Zawód doradcy kredytowego często traktowany jest „po macoszemu”, a część osób postrzega takie osoby – całkowicie niesłusznie – jako naciągaczy. Jednak sprawa wygląda zupełnie odwrotnie! Profesjonalny doradca kredytowy musi legitymować się zdanym egzaminem przygotowywanym przez KNF. Jego celem nie jest oszukanie klienta i namówienie go na drogi kredyt, a doradzenie oferty, która najlepiej do niego pasuje.

Doradca kredytowy porównuje oferty różnych banków, biorąc pod uwagę parametry ważne dla konkretnego klienta. Doradza i wyjaśnia, które oferty będą najkorzystniejsze, a także przeprowadza klienta przez cały proces zaciągania kredytu.

Zalety współpracy z doradcą kredytowym

1. Mnogość ofert

Ilość ofert kredytowych na rynku jest wyjątkowo duża. Już samo zapoznanie się z każdą z nich wymaga poświęcenia czasu i energii, natomiast porównanie i wybranie obiektywnie najlepszego kredytu może okazać się niemal niemożliwe.

Doradca kredytowy nie dopuści do podjęcia niekorzystnej decyzji przez swojego klienta. Wiedza i doświadczenie pozwala na znalezienie oferty dopasowanej do indywidualnych preferencji kredytobiorcy.

2. Oszczędność czasu

Szukanie najkorzystniejszego kredytu hipotecznego na własną rękę jest czasochłonne. Wybierając samodzielne szukanie idealnej oferty trzeba się liczyć z licznymi wizytami w różnych bankach, czy umawianiem spotkań z konsultantami danego banku.

Dzięki pomocy doradcy kredytowego można w łatwy sposób oszczędzić czas, gdyż zamiast wycieczki po bankach, można dostać gotową prezentację wszystkich dostępnych ofert podczas jednego spotkania. Co więcej, doradca kredytowy przeważnie posiada dużo bardziej elastyczny czas pracy niż bank.

3. Negocjacje

Banki przeważnie są bardziej skore do negocjacji cenowych z doradcą kredytowym, aniżeli z osobą prywatną. Profesjonalista będzie wiedział lepiej, które banki są przyjaźnie nastawione do negocjacji, a z którymi nie warto podejmować dyskusji.

4. Pomoc w skompletowaniu dokumentów

Do zaciągnięcia kredytu hipotecznego wymagane jest precyzyjne wypełnienie wniosku kredytowego. Doradca kredytowy nie tylko pomoże w jego wypełnieniu, ale również dostarczy go w imieniu klienta do banku.

5. Brak stresu

Zdecydowanie się na kredyt hipoteczny i wybór mieszkania lub domu nieodzownie łączy się ze stresem. Współpraca z ekspertem kredytowym pozwoli na złagodzenie nerwów. Oddając sprawy w ręce specjalisty można czuć się bezpiecznie i nie bać się wystąpienia dodatkowych komplikacji związanych, np. z nieuważnym rozpatrzeniem oferty kredytowej.