Categories: Zdrowie

Czy aparat na zęby musi być widoczny?

Regularne przeglądy jamy ustnej są podstawą, gdy chce się mieć piękny uśmiech. Wiele osób ma zdrowe zęby, ale niestety są one krzywe. Wpływa to na obraz postrzegania siebie i często bywa barierą w kontaktach zawodowych i towarzyskich. W związku z tym warto zastanowić się, jakie kroki podjąć i do kogo udać się po poradę, żeby w niedługim czasie od wdrożenia odpowiedniego leczenia, zobaczyć efekty.

Pomoc ortodonty

W kwestiach związanych z wadami zgryzu pomoże ortodonta. Jest to specjalista, który zna się na swojej pracy, a jeśli ma wieloletnie doświadczenie, to w swojej karierze zawodowej diagnozował już różne przypadki. Osoby dojrzałe często sądzą, że gdy przekroczy się pewny wiek, to nie warto dbać o zgryz. Mało tego, są szczerze przekonane, że z wadami zgryzu można walczyć jedynie w wieku dziecięcym i nastoletnim. Jest to mit, bo z powodzeniem leczenie ortodontyczne jest podejmowane u osób w różnym wieku. Zarówno u tych starszych, jak i u dzieci. Przekonaj się sam!

Osoby aktywne zawodowo, w tym te, które zajmują stanowiska, na których konieczne jest obcowanie z klientem, a także sportowcy, często uważają, że aparat na zęby tylko by im przeszkadzał w codziennym życiu. W dużej mierze dlatego, że nie mają pojęcia o tym, jak bardzo rozwinęła się technika. Mają przed oczami zęby ozdobione licznymi drucikami i wizja ta skutecznie odwodzi ich od myśli, jaką jest zadbanie o swój uśmiech. Żeby być dobrze zorientowanym w sprawie, należy dokładnie zapoznać się z możliwymi opcjami, a przede wszystkim umówić się na konsultację lekarską.

Może się okazać, że aparat ortodontyczny wcale nie musi być widoczny, a o tym, że jest na zębach, będzie wiedziała tylko ta osoba, która go nosi – najlepszym przykładem są nakładki na zęby / aparat na zęby Invisalign. Invisalign to nowoczesna technologia, dzięki której nie ma potrzeby zakładania aparatu ortodontycznego na stałe. W zamian za to nosi się specjalny wygodny i niewidoczny aparat – zobacz sam opinie na temat systemu Invisalignhttps://www.dentestetica.pl/opinie-o-invisalign-2019

Decydując się na takie rozwiązanie, nie trzeba odwiedzać ortodonty częściej niż raz na dwa miesiące. Nakładki prostujące łatwo ściągać i czyścić, co jest dodatkową zaletą i powodem do tego, by przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej.