Categories: Technologie

Główne komponenty wchodzące w skład zestawu car audio

Jednymi z podstawowych komponentów wchodzących w skład sprzętu audio, czyli systemu odpowiadającego za muzykę będą głośniki, oraz wzmacniacz. Tu warto wspomnieć o tym, że niejednokrotnie w skład takiego wyposażenia powinien wchodzić nie jeden, a dwa wzmacniacze. Tak przynajmniej będzie, jeżeli zależy nam do dobrej jakości dźwięku w naszym samochodzie. Jeden ze wzmacniaczy winien odpowiadać za niskie tony i obsługiwać jedynie głośniki niskotonowe, drugi natomiast pozostałe głośniki.

Dodatkowy akumulator w przypadku lepszego wzmacniacza

Niekiedy będziemy zmuszeni do rozbudowania instalacji elektrycznej w naszym pojeździe, gdyż musimy się liczyć z dużym zużyciem potrzebnej tak dla samochodu, jak i wzmacniacza energii czerpanej z akumulatora. W związku z tym najlepiej będzie wyposażyć auto w dodatkowy akumulator. Przynajmniej w przypadku, kiedy używamy jakiegoś lepszego wzmacniacza.

Co do głośników to sprawa dotyczy ich rozmieszczenia. Tak naprawdę można je zamontować w wielu miejscach. Obecnie poza montowaniem ich z tyłu i przodu, często instaluje się je na przykład w drzwiach pojazdu. Porządny zestaw car audio powinien oferować nam przynajmniej cztery głośniki. Należy też pamiętać o tym, że głośniki możemy podzielić na nisko, średnio i wysokotonowe i to jakie z nich zamontujemy w naszym aucie ma niezwykle duże znaczenie. Co ciekawe w systemach car audio uwzględnia się także głośniki superniskotonowe, czyli tak zwane subwoofery.