Trwa ładowanie proszę czekać ...

Przepis na pyszną sałatkę z mango i kurczakiem!

7 marca 2017

Ta wiosna marcowa jest kapryśna i niesumienna. Niby zaanonsowała się na chwilę, zniknęła, pozwalając wrócić deszczowej nostalgicznie jesieni. Można by rzec, że bawi się z nami w chowanego, chce by wyciągać upychane z ulgą na dnie szafy swetry z futerkiem. Ale wiosnę kolorów nam trzeba, barw intensywnych, pelargonii na tarasie i konwalii w bukiecie, energii i słońca. Naszykujmy talerz wiosenny z kruchą od soczystości sałatą i słodkim mango. Poniżej znajdziesz krótki przepis oraz poradnik, dotyczący tego, jak należy przygotować pyszną sałatkę z mango i kurczakiem. Przeczytaj go koniecznie!

Kilka słów o sałatce z mango i z kurczakiem!

Zacznijmy od tego, że granat w sałatce wszystko dopieści, płatek migdałowy oprószy i już nieważne stanie się to, co za oknem. Pamiętaj także o tym, że wiosna w tym wydaniu nie pragnie soli, niech ona zostanie na zimowych butach. Otóż tu wystarczy pieprz grubo zmielony i sos o słodkim wyrazie. Ponadto limonka podzieli się swoim sokiem, mięta doda orzeźwienia, będzie z energią i w ramach akcji Gotujmy zdrowo – mniej soli. Wiemy, że soli należy unikać, że w nadmiarze wyrządza szkód więcej niż trzeba też, więc to wiosenne oczekiwanie niech niesie zmianę i obietnicę – mniej soli każdego dnia.

Składniki niezbędne do przygotowania pysznej sałatki z mango i kurczakiem!!!

Zanim zabierzesz się za przygotowanie sałatki z mango i kurczakiem to musisz zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. W Twojej kuchni nie może zabraknąć takich składników do jak: jedna sałata lodowa, garść rukoli, pierś z kurczaka oraz jedno, świeże mango. Poza tym koniecznie powinieneś zaopatrzyć się także w takie składniki jak: jeden granat, pół szklanki płatków migdałów, cztery łyżki melasy z granatów, sok i skórka z limonki, czarny świeżo mielony pieprz, listki mięty oraz oliwa. Gdy zaopatrzysz się we wszystkie, niezbędne składniki to najwyższa pora zabrać się za przygotowanie pysznej sałatki z mango i kurczakiem!

Sposób przygotowania pysznej sałatki z mango i kurczakiem!!!

Najpierw musisz pierś z kurczaka opłukać, delikatnie rozbić, oprószyć pieprzem, natrzeć sokiem i skórką z limonki, a potem usmażyć na patelni z oliwą lub upiec skropioną oliwą w piekarniku. Gdy już to zrobisz to trzeba miękką pierś pokroić w grube plastry, a je w dużą kostkę. Następnie należy mango obrać i pokroić w plasterki. Po czym trzeba obie sałaty wymieszać. Potem na nich musisz ułożyć pokrojone pierś i mango. Gdy to zrobisz to całość trzeba posypać płatkami migdałowymi oraz pestkami granatu i listkami mięty. Na koniec możesz wszystko polać melasą z granatów. I gotowe! Smacznego! Ciesz się smakiem pysznej sałatki z mango i z kurczakiem razem z rodziną i z najbliższymi przez cały rok!