Categories: Kultura i podróże, Zwierzęta

Wakacje z psem

Kiedy decydujemy się na urlop, zawsze mamy problem z załatwieniem opieki dla czworonoga. A przecież wcale nie musimy go zostawiać samego! Internetowy sklep zoologiczny proponuje ciekawe akcesoria do wspólnego wypoczynku…

MATY DO SAMOCHODU
Przede wszystkim zadbajmy o bezpieczeństwo naszych przyjaciół. Podczas podróży samochodem możemy skorzystać ze specjalnej maty. Jest to nieprzemakalny kawałek materiału. Z dołu znajduje się odporny na wodę nylon, natomiast góra została wykończona przyjemniejszym flauszem. Dzięki temu pies będzie miał zapewniony pełen komfort legowiska. Matę możemy zamontować na tylnym siedzeniu bądź w bagażniku – wedle uznania. Jej cena zaczyna się od około 40 zł, jednak jest to niewielki koszt w porównaniu z jakością podróży. Matę taką można znaleźć praktycznie w każdym sklepie zoologicznym online lub stacjonarnym.

TRANSPORTERY I KLATKI
Podczas podróży samochodem czasem towarzyszy nam tyle osób, że rozciągnięcie maty jest praktycznie niemożliwe. Na to także znalazł rozwiązanie sklep zoologiczny online! W swojej ofercie ma klatki transportowe, wygodne do zamontowania w bagażniku. Jest to wielka metalowa bryła w kształcie prostopadłościanu ze wzmacnianym dnem i raczej filigranowymi ściankami. Lecz nie dajmy się zwieźć! Materiały, z których wykonywane są transportery, odznaczają się niesamowitą wytrzymałością. Dzięki temu możemy być spokojni o bezpieczeństwo pupila.

Ceny klatek zaczynają się również od 40 zł, jednak wybór odpowiedniego modelu powinien być ściśle uzależniony od rozmiaru czworonoga. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie o rozmiar zbyt dużego. Wymościmy go kocem, wrzucimy ulubione psie zabawki czy suche przekąski i – gotowe!

Czas ruszać w drogę. Góry, morze, zagranica… – jeśli tylko zadbamy o bezpieczeństwo czworonoga, żadna droga nie będzie nam straszna.