Categories: Kultura i podróże

Piękna wyspa Korfu

Każdy kto marzy o tym, aby pojechać na wakacje swoim marzeń powinien wybrać się na Korfu. Jest to przepiękna wyspa położona na Morzu Jońskim. Poniżej przedstawimy kilka ciekawych informacji o Korfu. W razie gdyby nie były one wystarczające, odwiedź blog „Sałatka po grecku w podróży”.

Jakie są atrakcje na Korfu?

W związku z tym, że Korfu jest starożytną wyspą zauważyć można na niej wiele ciekawych zabytków do zwiedzenia. Najważniejszym wydaje się być stolica wyspy o wdzięcznej nazwie Korfu. Jest to jedno z najbardziej eleganckich miast. Świadczyć powinien o tym fakt, że starówka tego miasta została wpisana na światową listę UNESCO.
W przypadku wyspy warto jeszcze zwiedzić kilka mniejszych miejscowości turystycznych, które jednak są bardzo urokliwe. Zalicza się do nich przede wszystkim Mesongi. Miejscowość ta idealnie nadaje się na całkowicie spokojny odpoczynek, z dala od turystycznego zgiełku. Pełny spis atrakcji na Korfu znajdziesz pod tym linkiem.

Przewodnik po Korfu i jego najważniejsze punkty

Wydaje się, że w przypadku wyspy Korfu najlepiej jest wybierać pomiędzy takimi kurortami czy mniejszymi miejscowościami jak:
– Roda – jest to jedna z najbardziej popularnych miejscowości, która na dodatek posiada przepiękną plażę;
– Barbati – to tereny przeznaczone dla osób, które kochają piękne widoki, ponieważ jest ona usytuowana u stóp góry Pantokratora;
– Gouvia – miejsce dla osób, które lubią żeglować i mieć święty spokój;
– Acharavi – przepiękna miejscowość, z której można podziwiać także Albanię;
– Dassia – dla osób, które chcą zaznaczać spokojnego wypoczynku. Można w miejscowości tej zasmakować w greckiej kuchni, ponieważ jest pełna greckich tawern zapraszających swoich gości. W tych regionach bardzo popularne są sporty wodne;
– Moraitika – jest to miejscowość przeznaczona raczej dla osób, które chcą zakosztować nieco głośniejszego życia. W miejscowości tej znaleźć można tradycyjne centrum oraz mnóstwo ulic z restauracjami i sklepami.